fbpx

Kurucularımız ve İlkelerimiz

İDDİA EDİYORUM;

Zafer Koleji Türkiye’nin, hatta Avrupa’nın en donanımlı, ișlevsel ve güzel okulu oldu!… 

Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı  Ali Demir 1945 – ∞

Ali Demir 1945 - ∞

Zafer Koleji Kurucusu (Biyoloji Öğretmeni)

“Zafer öğrencisi olmak ayrıcalıktır.” ifadesini laf olsun diye seçmemiştik. Eğitim-öğretimi birinci planda tutmak, parasal kaygılarla kaliteli eğitim anlayışından ödün vermemekle sonuna kadar sözümüzün arkasında durduk ve duracağız. Verdiğimiz sözün arkasında durmamızın sonucu olarak Zafer Eğitim Kurumları, yurdun dört bir yanında onlarca șubesiyle, her düzeydeki yüzlerce yayınıyla bugün vazgeçilmez bir marka olușuyla varlığını herkese kabul ettirdi.

Müzeyyen Demir

Zafer Koleji Kurucu Temsilcisi Eğitimci

Çocuklar okula girdikleri zaman kendilerini değerli hissedebilmesi çok önemlidir.  Doğru okul seçmek isteyen veliler;
“Sorgulayın: Seçeceğiniz okulun eğitime inancı tam olmalıdır. Okulun, açtığı vizyon ve üstlendiği misyonun hayata geçirilmesi konusunda aldıkları önlemleri ve sistem yaklaşımlarını sorgulayın. 

Dünyadaki değişim dinamiklerini yakalayabilecek kalite ve niteliklerle donanabilmelerine yardımcı olmak, akademik ve kişisel yaşantıları bütünleştirmek ve çok yönlü gelişimlerine elverişli uygun ve etkin eğitim ortamları oluşturulmasına katkıda bulunmak da doğru okul seçiminde değerlendirilmesi gereken kriterlerden olmalı.”

Zeynep Demir

Zafer Koleji Kurucu Genel Müdür

Yıllar önce köklü temelleri atılan Zafer Eğitim Kurumlarını, “Zafer Koleji” ile taçlandırdık. Her geçen gün daha da güçlenerek, başarılarımıza yeni başarılar ekleyerek, mutlu bir gelecek için mutlu çocuklar yetiştirmeye devam ediyoruz.

Öğrencilerimizi yetiştirirken zihinsel, fiziksel, psikolojik, sosyal ve akademik gelişimlerini bir bütün olarak ele alıyoruz,  işte biz bu yüzden “Büyük ve Mutlu Bir Okuluz”…

Mustafa Kemal Atatürk

Zafer, Zafer Benimdir Diyebilenlerindir.

Bu millet, bağımsızlıktan yoksun yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.

Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun bağımsızlıktan mahrum bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmak mevkisinden yüksek bir muameleye layık sayılmaz.

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben, ulusumun en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım.

Ey, yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.

Geleceğin güvencesi, sağlam temellere dayalı bir eğitime; eğitim ise öğretmene dayalıdır.

Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder.

En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.

Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürüklenmeye değil; Omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan biçim ve kılıkta başarıdan çok; ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır.

Ben; muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacağı, aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım.

Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse o toplum, yarı yarıya zayıflamış olur.

Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur.