fbpx

Uluslararası Bakalorya (IB) Dünya Okulu

Dünya Okulu Unvanı; Uluslararası Bakalorya dünyada kabul görmüş en önemli eğitim programlarından biridir. Zafer Koleji Uluslararası Diploma Programı uygulamaya hak kazanan Türkiye’deki seçkin uluslararası okullardan biridir. Dünyada geçerliliği olan IB diploma programı ile mezunlar verir.

IB programı ve Dünya İnsanı Eğitim Sistemi 1968 yılında Cenevre’de kurulmuştur. Amacı gelecekte dünya barışını sağlayacak o ülkenin en yetkin ve en donanımlı çocuklarını yetiştirmek olan bir organizasyondur.

Bu Uluslararası Program, Zafer Koleji gibi, dünya çapında seçkin okulların, geleceğin uluslararası bilim insanlarını, doktorlar, avukatlar, bürokrat ve devlet yöneticilerinin bu programdan çıkmasını ve dünyayı daha yaşanabilir bir yer yapacak yeni nesilleri yetiştirmek amacı ile kurmuştur.

IB diploması Türkiye’de ve dünyada seçkin üniversitelere direkt kabul sağlarken, sadece başarı ve sınav sistemlerine yönelik değil, Eleştirisel düşünebilen, yeni yöntemler geliştirebilen, zamanını etkin planlayabilen, Global sorunlara çözümler üreten, farklı disiplinler arasında bağlantı kurabilen, geleceğe hazır bireyler yetiştirir.

Bütün eğitim kadromuz bu sistem ile eğitildiği için IB programı dışındaki derslere de aynı anlayış hâkim olmaktadır.  Okulun dünya standartlarındaki eğitim anlayışı ve başarısının kaynağı budur.

IB Programı, 16-19 yaşlarındaki öğrenciler için kapsamlı, iki yıllık bir programdır. Yüksek motivasyonlu lise öğrencileri uluslararası geçerliliği olan IB diplomalarını alırlar. Ülkemizde IB öğrencileri mezun olduklarında International Baccalaureate Diploması ile beraber bir de MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) diplomasına sahip olurlar. 

Uluslararası Bakalorya Diploması Avantajları Nelerdir? (Dünya Okulu Çocuğunuza Neler Kazandırır ? )

IB Diploma Programı, öğrencileri kendi dil ve kültürlerine dayalı uluslararası bir bakış açısı yaratmaya teşvik eder.

International Baccalaureate Programı öğrencileri için tüm dünyadaki üniversitelere uygun, nitelikli bir altyapı oluşturur.

Öğrencinin tüm gelişimini fiziksel, zihinsel, duygusal ve ahlaki olarak destekler. International Baccalaureate Schools mezunları; Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve daha bir çok çeşit Avrupa ülkelerindeki üniversitelere girerken farklı ayrıcalıklar kazanırlar. 100’den fazla ülkede, bin binden fazla üniversite International Baccalaureate Diplomasını kabul etmektedir. Ayrıca, Türkiye’de ve dünyada birçok özel üniversitede burs olanakları kazandırmaktadır.

IB mezunları, eğitimleri sonucunda üniversite ve iş hayatlarındaki başarıları ile ayırt edileceklerdir.  Uluslararası Bakalorya Diploması, bir yüksek öğrenim öğrencisi olmanın altyapısını ve mezunun hayatın farklı yönlerinde farklı başarılar yakalamasını sağlar ve öğrencilerin uluslararası anlayışını geliştirir.

Zafer Koleji, Uluslararası Okulu bir International Baccalaureate Okulu’dur ve öğrencilerin başarılı bir üniversite hayatı için uluslararası bir eğitim sistemi ile diploma akreditasyonuna sahiptir. Zafer Koleji International Baccalaureate  olarak başarılı bir üniversite hayatı bekleyen tüm öğrencileri kampüsünüze bekliyoruz.

Uluslararası Bir Dünya Okulu Olan Zafer Kolejinde Eğitim Fırsatlarını Yerinde İncelemek İçin Harika Bir Fırsat.