fbpx

Eğitimde Kullanılan Ölçme Araçları

Şubat Ayı başkent öğretmen atölyeleri  ”Eğitimde Kullanılan Ölçme Araçları” konulu çalışmamız.

Atölye Tarihi : Şubat 2020

 

 

 

Uygulamalı Derslerde Ölçme Aracı Hazırlama

Ocak ayı başkent öğretmen atölyeleri çalışması yapıldı. Bu ay konumuz Uygulamalı Derslerde Ölçme Aracı Hazırlamaydı. Tüm kademelerden öğretmenlerimiz çalışmaya katıldı

Atölye Tarihi : Ocak 2020

 

 

 

Öğrenci Merkezli Öğrenim Statejileri

Aralık ayı ”Öğrenci Merkezli Öğrenim Statejileri” konulu çalışma tüm kademe ve branş öğretmenleri tarafından yapılmıştır.

Atölye Tarihi : 12.2019

 

 

 

Kazanım Yazma İlkeleri

Kazanım yazma ilkeleri konulu Kasım ayı atölyesi öğretmenlerimiz için çok faydalı geçmiştir.

Atölye Tarihi : 11.2019

 

 

 

Araştırma Yöntemleri ve Proje Geliştirme

Başkent Öğretmen Atölyeleri bölümüne, Ekim ayı çalışması olan ”Araştırma Yöntemleri ve Proje Geliştirme” konulu,   Emre Kucam tarafından verilen eğitimde araştırma yöntemleri incelenmiş ve proje geliştirme hakkında bilgi verilmiştir.

Atölye Tarihi : 02.10.2019-05.10.2019

 

 

 

Başarı Testleri Hangi Amaçla Kullanılır?

Başarı Testleri Hangi Amaçla Kullanılır? (Hazır Bulunuşluk Testleri-İzleme Testleri-Seviye Belirleme Testleri)

 

Atölye Tarihi : 27.05.2019-31.05.2019

 

 

 

 

Başkent Öğretmen Atölyeleri

“Kişisel  Verilerin Korunması Kanunu’nun Farkındalık Eğitimi” kapsamında Av. Ünsal Özmestik ve Av. Merve Özel okulumuzda eğitim vermişlerdir. Okulumuzun tüm personelinin kişisel verilerin nasıl korunması gerektiğini, bu durumun ihlali karşısında haklarını hukuki yönden nasıl arayacağını ve merak ettiği birçok sorunun cevabını öğrendiği çok faydalı bir eğitim olmuştur.  

 

 

Başkent Öğretmen Atölyeleri

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen “Başkent Öğretmen Atölyeleri” projesi Zafer Kolejinde uygulanmaya başlamıştır.

 Bu proje ile öğretmenlerimizin mesleki yeterliliklerini ve kişisel becerilerini geliştirmek, aynı zamanda öğretmenlerimize 21. yüzyıl becerilerini kazandırmak amacı hedeflenmektedir. Günümüz eğitim anlayışına dayalı kendini yeniden yapılandıran öğretmenler olma konusunda, yenilikçi eğitim ihtiyaçlarını saptamak ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir eğitim modeli geliştirebilmek amaçlanmaktadır.

Zafer  Koleji, “Başkent Öğretmen Atölyeleri Projesi” kapsamında Ölçme Değerlendirme Uzmanımız Emre Kucam’ın liderliğinde  Test Türleri ( Ölçülen Davranışın Yapısına Göre- Hazırlanma Şekline Göre- Puanlama Şekline Göre- Ayrılan Zamana Göre-Cevap Formatına Göre-Uygulanan Kişi Sayısına Göre) konulu ilk atölye çalışmamızı gerçekleştirdik.

Uluslararası Bir Dünya Okulu Olan Zafer Kolejinde Eğitim Fırsatlarını Yerinde İncelemek İçin Harika Bir Fırsat.