fbpx

155 Milyar Dolarlık Apple Geliştirici Ekosisteminde bir Zafer Kolejli.

155 Milyar Dolarlık Apple Geliştirici Ekosistemine, Tüm Dünyadan seçilen En Genç Türk Yazılımcı  Zafer Koleji Fen Lisesi 9.sınıf öğrencimiz Mehmet Bertan Tarakçıoğlu’nu kutluyoruz.  Dünyanın en parlak mühendisleri arasında çok daha büyük zaferlere imza atacağını biliyoruz. 
Zafer Koleji Fen Lisesi 9. Sınıf öğrencimiz Mehmet Bertan TARAKÇIOĞLU; 17 Mayıs 2020 tarihinde  Apple tarafından 13-18 yaş aralığındaki genç yazılımcılar için düzenlenen Swift Student Challenge yarışmasında; 155 milyar dolarlık Apple geliştirici ekosistemine tüm dünyadan seçilen 350 kişinin içinde yer alarak Türkiye’den bu etkinliğe katılmaya hak kazanan 6 öğrenciden en genci olmuştur. 
Apple bu yarışmada burslu öğrenciler seçerek Worldwide Developers Conference WWDC’ye katılma ve Apple mühendisleriyle tanışma fırsatı sunmaktadır. Yıllardır Apple’ın her yıl düzenlediği WWDC etkinliklerini takip eden öğrencimiz, yarışma için bu yıl online olarak düzenlenecek etkinlikte kimsenin yaka kartı olmayacağı için katılımcıların kendilerine yaka kartı tasarlayabilecekleri WWDC Badge Creator adını verdiği yazılım projesini geliştirmiştir. Öğrencimizi bizleri gururlandırdığı için kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.