fbpx
info@zaferkoleji.com.tr
444 5 512
Eskişehir Yolu, Bağlıca Kavşağı No: 461 Çayyolu / Ankara

Spor Eğitimi

Geleceğin Mutlu İnsanları

Zafer Koleji Fen Lisesinde öğrenciler beden eğitimi dersi ile gelişim özellikleri göz önünde tutularak, kişisel ve toplumsal yönden sağlıklı, yapıcı, yaratıcı, üretken ve milli kültür değerlerini benimsemiş, spor konusunda tartışabilen, spor etkinliklerine katılımı davranış haline getirebilen bireyler olarak yetiştirilir.

Öğretmenlerimizden

Zafer Koleji Fen Lisesinde öğrenciler beden eğitimi dersi ile gelişim özellikleri göz önünde tutularak, kişisel ve toplumsal yönden sağlıklı, yapıcı, yaratıcı, üretken ve milli kültür değerlerini benimsemiş, spor konusunda tartışabilen, spor etkinliklerine katılımı davranış haline getirebilen bireyler olarak yetiştirilir. Okulumuzda zorunlu olarak haftada iki ders saati olarak gerçekleştirilen beden eğitimi dersleri dışında öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda seçebileceği branşlarda kurslar yapılır. Özel yeteneği olan öğrenciler, beden eğitimi öğretmenleri tarafından okul takımlarına seçilir ve seçilen öğrencilerle müsabakalara katılırlar. 

Okulumuzda bulunan Spor Komplekslerimiz

  • Tenis Kortu
  • Açık ve kapalı yüzme havuzları
  • Basketbol sahası
  • Voleybol sahası
  • Buz pateni

Squash salonu gibi spor alanlarında öğrencilerin ruhsal, zihinsel ve bedensel gelişimleri desteklenir. Spor alanları güvenlik, hijyen ve sağlık gereksinimlerine uygun olarak oluşturulmuştur.