fbpx
info@zaferkoleji.com.tr
444 5 512
Eskişehir Yolu, Bağlıca Kavşağı No: 461 Çayyolu / Ankara

Eğitim & Öğrenme Yaklaşımı

Geleceğin Mutlu İnsanları

Zafer Fen Lisesi eğitiminden üniversite eğitimine sağlıklı ve çok yönlü birikim sayesinde nitelikli amacı ile öğrencilerimize sunulan nitelikli öğrenme ortamları; onların kendileri ile barışık, öz güven sahibi, motivasyonu yüksek, mutlu, amaçlı, istikrarlı, yaratıcı ve farklı düşünen, çözüm odaklı, uyumlu, farklılıklara saygılı, doğaya ve yaşam haklarına duyarlı, temel insani ve kültürel değerleri edinmiş bireyler olarak yetişmeleri bakımından büyük önem taşır.

Öğretmenlerimizden

Zafer Fen Lisesi eğitiminden üniversite eğitimine sağlıklı ve çok yönlü birikim sayesinde nitelikli geçiş… 

Bu amaçla öğrencilerimize sunulan nitelikli öğrenme ortamları; onların kendileri ile barışık, öz güven sahibi, motivasyonu yüksek, mutlu, amaçlı, istikrarlı, yaratıcı ve farklı düşünen, çözüm odaklı, uyumlu, farklılıklara saygılı, doğaya ve yaşam haklarına duyarlı, temel insani ve kültürel değerleri edinmiş bireyler olarak yetişmeleri bakımından büyük önem taşır. 

Eğitim Yaklaşımımız
Yaparak, yaşayarak sorgulamaya ve keşfetmeye dayalı, öğrenci merkezli, gelişimsel, bilimin doğasına uygun bireyler yetiştirmek… 

Zafer Fen Lisesinde eğitim; Türk milli eğitiminin ilke ve amaçlarına uygun olarak MEB Ortaöğretim Programı’nda belirlenmiş kazanımlar doğrultusunda, yapılandırmacı eğitim yaklaşımı temel alınarak gerçekleştirilir. 

Lisemizde benimsenen eğitim modeli, Zafer Kolejine özgü olarak yapılandırılmıştır. Bu model; öğrencilerin ilgi, ihtiyaç ve gelişimlerine yönelik olarak bilimsel veriler ışığında süzgeçten geçirilmiş, bilimin doğasına ve çağın gereksinimlerine uygun nitelikte, belirlenmiş eğitim hedeflerine etkili ve doğru yöntemlerle ulaşılması amaçlanarak onlara nitelikli öğrenme ortamları sunulacak şekilde tasarlanmıştır.