fbpx

BİLİM EĞİTİMİ

info@zaferkoleji.com.tr
444 5 512
Eskişehir Yolu, Bağlıca Kavşağı No: 461 Çayyolu / Ankara

Bilim Eğitimi

Geleceğin Mutlu İnsanları

Bilim ve teknolojinin hızla geliştiği bir yüzyılda yaşamaktayız. Her geçen gün yeni bir bilgiye ulaşılmakta ve yeni buluşlar gerçekleşmektedir. Bilim insanlarının çalışmalarını anlayabilmek ve yeni bilgileri takip edebilmek bilimsel okuryazar olmakla mümkündür.

Öğretmenlerimizden

Bilim Eğitimi

Bilim ve teknolojinin hızla geliştiği bir yüzyılda yaşamaktayız. Her geçen gün yeni bir bilgiye ulaşılmakta ve yeni buluşlar gerçekleşmektedir. Bilim insanlarının çalışmalarını anlayabilmek ve yeni bilgileri takip edebilmek bilimsel okuryazar olmakla mümkündür. Nitelikli bir toplumun oluşması ve ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine yükselmesi, bilimsel okuryazar olabilmiş , aklın ve bilimin ışığında yaşamlarını biçimlendiren kuşaklar yetiştirilmesine bağlıdır. Bilime inanan ,araştırmacı ve yeniliğe açık bireylerin yetişmesinde hem ülkenin geleceği hem de bireyin kendini geliştirmesi açısından eğitim ve öğretimin önemi büyüktür.

Zafer FenLisesi, bilimsel düşünceye sahip uzman öğretmenleri ve MEB ortaöğretim programlarına uygun her türlü donanıma sahip laboratuvar ve derslikleriyle Atatürk Türkiye’sinin bilim insanlarını yetiştirmeyi temel amaçlarından biri olarak görmektedir.

Fen ve Teknoloji Laboratuvarları

  • Robotiks Laboratuvarı
  • 3D Siber Laboratuvarı
  • ArGe ve Yüksek Teknoloji Laboratuvarı
  • Fizik Laboratuvarı
  • Kimya Laboratuvarı
  • Biyoloji Laboratuvarı

Sera

Seramızda toprak inceleme, çimlendirme, tüpleme, çoğaltma, bitki bakımı gibi deney ve gözleme dayalı çalışmalar gerçekleştirilir.

Hayvan Bakım Merkezi

Hayvan bakım merkezimizde kafes hayvanlarının bakımı, yaşamsal ihtiyaçlarının ve tür özelliklerinin gözlenmesi, keşfetmeye yönelik gezi-gözlem, inceleme, deney, çevre eğitimi ve sürdürülebilirlik çalışmaları yapılır.

Kütüphane ve Çalışma Salonu

Kütüphanemizde farklı tür ve özelliklerde yazınsal niteliğe sahip kitaplar, bilim kitapları ve multimedya araçları gibi materyallerle okuma etkinlikleri, dinleme etkinlikleri, Türkçe ve İngilizce dil etkinlikleri, poster, afiş, kitap oluşturma ve bilişim teknolojileri çalışmalarına yer verilir.

Uzman eğitimci kadromuz ile çocuklarımızın lise hazır bulunuşluk düzeylerini ileri seviyeye çıkartıyoruz.

Zafer Koleji Fen Lisesinde eğitim ve öğretim, öğrencilerimizin gelişimini bir bütün olarak destekleyici kapsam ve niteliktedir. Bu durumun bir yansıması olarak okulumuzda öğrencilerimiz, bir sonraki eğitim basamağı olan üniversite dönemi için gerekli olan hazır bulunuşluk gereksinimini eksiksiz bir biçimde karşılar.