fbpx
info@zaferkoleji.com.tr
444 5 512
Eskişehir Yolu, Bağlıca Kavşağı No: 461 Çayyolu / Ankara

2. Yabancı Dil

Geleceğin Mutlu İnsanları

İkinci yabancı dil programında öğrencilerimiz, 3. Sınıftan itibaren İspanyolca, Rusça, Fransızca, Almanca dillerinden birini seçerler ve yine iletişimsel hazırlanan öğretim programı ile ikinci yabancı dil öğrenimlerini gerçekleştirirler. 

Öğretmenlerimizden

2. Yabancı Dil

İkinci yabancı dil programında öğrencilerimiz, 3. Sınıftan itibaren İspanyolca, Rusça, Fransızca, Almanca dillerinden birini seçerler ve yine iletişimsel hazırlanan öğretim programı ile ikinci yabancı dil öğrenimlerini gerçekleştirirler. 

Zafer Anadolu Lisesinde öğrencilerin ikinci yabancı dilde orta düzeydeki metinleri rahatlıkla okumaları, yazmaları, okuduklarını anlamaları, güncel konularda ve kendi ilgi alanlarına giren konularda kendilerini ifade edebilecek düzeyde dili öğrenmeleri hedeflenmektedir. 

Zafer Anadolu Lisesinde uygulanan ikinci yabancı dil derslerinde de online dil öğrenim programları ve interaktif akıllı tahta materyalleri kullanılarak öğretim ortamı zenginleştirilmektedir. 

Fransızca
Zafer Anadolu Lisesinde Fransızca dil becerisinin geliştirilmesinin yanı sıra Fransız kültürü, uygarlığı, tarihi, edebiyatı, müziği ve mutfağı da dersin konuları arasında yer alır; çok kültürlülük çerçevesinde ders içeriği yapılandırılır. Bu hedefler doğrultusunda eğitim alan öğrenciler, öğretim yılı sonunda tiyatro eseri, müzikal vb. gösterilerde yer alırlar. 

İspanyolca
Dünya genelinde İngilizceden sonra en çok geçerliliği olan dil İspanyolcadır. İspanyolca, Latin kültürünün dünya üzerindeki etkisi nedeniyle çok önemli bir kültür ve sanat dili olarak da kabul görmektedir. Öğrencilerimizin, ikinci yabancı dil öğretim programımızda yer alan İspanyolca derslerinde İspanyolca DELE 1, DELE 2 sınavlarında yeterliliklerinin sağlanması hedeflenmektedir. 

Almanca
Dilin tüm spesifik alanlarında (dinleme, konuşma, yazma, okuma) beceri ve bilgi kazanımının gerekliliğine önem verilen Zafer Kolejinde bu alanların her biri, hem birbiriyle entegre hem de kendi içerisinde ayrılan öğretim yöntemleri kullanılarak öğrenciye özümsetilir. 

Öğrencilerimizin, ikinci yabancı dil öğretim programımızda yer alan Almanca derslerinde FIT 1, FIT 2 sınavlarında yeterliliklerinin sağlanması hedeflenmektedir. 

Rusça
Rusça, dünya üzerinde en çok konuşulan 7. dildir ve önemi gün geçtikçe artmaktadır. 

Rusça, Kiril alfabesini kullanır ancak Kiril alfabesinin öğrenilmesinin ardından hemen hemen tüm sözcükleri gayet düzgün telaffuz etmek mümkündür. 

Özel Zafer Kolejinde Rusça dersleri; Kiril alfabesinin ve Rusça dil bilgisi kurallarının öğrenilmesi, kelime bilgisinin artırılması ve yine iletişimi sağlamak için gerekli olan dinleme-konuşma-yazma ve okuma becerilerinin öğrencilere kazandırılması yönünde gerçekleştirilmektedir.