Uluslararası Bakalorya (IB)

Uluslararası Bakalorya dünyada kabul görmüş en önemli eğitim programlarından biridir. Zafer Koleji Uluslararası Diploma Programı uygulamaya hak kazanan Türkiye’deki seçkin uluslararası okullardan biridir.

Bakalorya Organizasyonu (IBO) Cenevre, İsviçre merkezlidir ve 1960 yılında kurulmuştur. Bu organizasyonun Lahey, New York, Buenos Aires, Singapur’da ofisleri vardır. IBO tarafından hayata geçirilen International Baccalaureate Programı dünya çapında geçerliliği olan ve bir çok okul tarafından kabul edilen bir program haline gelmiştir.

IB Programı, 16-19 yaşlarındaki öğrenciler için kapsamlı, iki yıllık bir programdır. Yüksek motivasyonlu lise öğrencileri uluslararası geçerliliği olan IB diplomalarını alırlar. Ülkemizde IB öğrencileri mezun olduklarında International Baccalaureate Diploması ile beraber bir de MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) diplomasına sahip olurlar. Türkiye’de Uluslararası bakalorya İstanbul ve Ankara illerindeki sayılı okullarda bulunmaktadır.

Uluslararası Bakalorya Diploması Avantajları Nelerdir?

IB Diploma Programı, öğrencileri kendi dil ve kültürlerine dayalı uluslararası bir bakış açısı yaratmaya teşvik eder.

International Baccalaureate Programı öğrencileri için tüm dünyadaki üniversitelere uygun, nitelikli bir altyapı oluşturur.

Öğrencinin tüm gelişimini fiziksel, zihinsel, duygusal ve ahlaki olarak destekler. International Baccalaureate Schools mezunları; Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve daha bir çok çeşit Avrupa ülkelerindeki üniversitelere girerken farklı ayrıcalıklar kazanırlar. 100’den fazla ülkede, bin binden fazla üniversite International Baccalaureate Diplomasını kabul etmektedir. Ayrıca, Türkiye’de ve dünyada birçok özel üniversitede burs olanakları kazandırmaktadır.

IB mezunları, eğitimleri sonucunda üniversite ve iş hayatlarındaki başarıları ile ayırt edileceklerdir.  Uluslararası Bakalorya Diploması, bir yüksek öğrenim öğrencisi olmanın altyapısını ve mezunun hayatın farklı yönlerinde farklı başarılar yakalamasını sağlar ve öğrencilerin uluslararası anlayışını geliştirir.

Zafer Koleji, Uluslararası Okulu bir International Baccalaureate Okulu’dur ve öğrencilerin başarılı bir üniversite hayatı için uluslararası bir eğitim sistemi ile diploma akreditasyonuna sahiptir. Zafer Koleji International Baccalaureate  olarak başarılı bir üniversite hayatı bekleyen tüm öğrencileri kampüsünüze bekliyoruz.

Uluslararası Bir Dünya Okulu Olan Zafer Kolejinde Eğitim Fırsatlarını Yerinde İncelemek İçin Harika Bir Fırsat.

8Days
15Hours
54Mins
29Secs