Başarı Testleri Hangi Amaçla Kullanılır?

Başarı Testleri Hangi Amaçla Kullanılır? (Hazır Bulunuşluk Testleri-İzleme Testleri-Seviye Belirleme Testleri)

 

Atölye Tarihi : 27.05.2019-31.05.2019

 

 

 

 

Başkent Öğretmen Atölyeleri

“Kişisel  Verilerin Korunması Kanunu’nun Farkındalık Eğitimi” kapsamında Av. Ünsal Özmestik ve Av. Merve Özel okulumuzda eğitim vermişlerdir. Okulumuzun tüm personelinin kişisel verilerin nasıl korunması gerektiğini, bu durumun ihlali karşısında haklarını hukuki yönden nasıl arayacağını ve merak ettiği birçok sorunun cevabını öğrendiği çok faydalı bir eğitim olmuştur.  

 

 

Başkent Öğretmen Atölyeleri

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen “Başkent Öğretmen Atölyeleri” projesi Zafer Kolejinde uygulanmaya başlamıştır.

 Bu proje ile öğretmenlerimizin mesleki yeterliliklerini ve kişisel becerilerini geliştirmek, aynı zamanda öğretmenlerimize 21. yüzyıl becerilerini kazandırmak amacı hedeflenmektedir. Günümüz eğitim anlayışına dayalı kendini yeniden yapılandıran öğretmenler olma konusunda, yenilikçi eğitim ihtiyaçlarını saptamak ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir eğitim modeli geliştirebilmek amaçlanmaktadır.

Zafer  Koleji, “Başkent Öğretmen Atölyeleri Projesi” kapsamında Ölçme Değerlendirme Uzmanımız Emre Kucam’ın liderliğinde  Test Türleri ( Ölçülen Davranışın Yapısına Göre- Hazırlanma Şekline Göre- Puanlama Şekline Göre- Ayrılan Zamana Göre-Cevap Formatına Göre-Uygulanan Kişi Sayısına Göre) konulu ilk atölye çalışmamızı gerçekleştirdik.

Uluslararası Bir Dünya Okulu Olan Zafer Kolejinde Eğitim Fırsatlarını Yerinde İncelemek İçin Harika Bir Fırsat.